Spojrzenie w przyszłość // Centrum Zarządzania Światem // Okrzei 26 // Warszawa // Finisaż 12.02.2014 godz. 19.00

1618567_1459771170908785_1265729356_n

"Spojrzenie w przyszłość" to tytuł kończącej się wystawy Eugeniusza Geno Małkowskiego w Centrum Zarządzania Światem przy ulicy Okrzei 26 w Warszawie.

 

Centrum to miejsce, jakich na Pradze wciąż mało – rodzaj niezobowiązującego domu kulinariów i kultury. Centrum czerpie z naszej dzielnicy to, co stanowi o jej unikatowym charakterze, tworzy rozgardiasz i różnorodność. Centrum chce zarządzać wielością stylów, smaków i propozycji dla Państwa i naszej przyjemności.  

 

Wystawa była dedykowana współczesnemu człowiekowi i jego drodze po bezkresnej przestrzeni świata. Odrealnione pejzaże z motywami kul i ludzkich profili pokazują nasze codzienne wyobrażenia o otaczającej nas rzeczywistości. Małkowski uważa, że ludzkie dążenia i pragnienia są pełne deformacji - "jeżeli spojrzeć na niego (człowieka) od strony psychicznej, jest wypadkową różnych osobowości i dopiero z tego kształtuje się jednostkowa indywidualność" - fragment wypowiedzi Małkowskiego dla pisma "Razem" nr.40 z 1977. Artysta wychodzi w swoich kompozycjach na spotkanie ludziom, którzy krocząc po bruku minionych pokoleń, budują przyszłą rzeczywistość. Sferyczne kule są symbolem nowych idei i wartości jakie mogą zaistnieć w przyszłości.

 

Podczas całego okresu trwania wystawy będzie można zakupić sygnowane reprodukcje wybranych prac artysty.  Istnieje również możliwość nabycia obrazów należących do prezentowanej kolekcji.