Spojrzenie w przyszłość // Centrum Zarządzania Światem // Okrzei 26 // Warszawa // 22.01.2012 - 12.02.2013

spojrzenie_w_przyszlosc1ok

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 22 stycznia o godzinie 19.00. Będzie to niepowtarzalna okazja do porozmawiania osobiście z Eugeniuszem Małkowskim na temat jego sztuki. Podczas całego okresu trwania wystawy będzie można zakupić sygnowane reprodukcje wybranych prac artysty. Istnieje również możliwość nabycia obrazów należących do prezentowanej kolekcji.

 

"Spojrzenie w przyszłość" to tytuł wystawy Eugeniusza Geno Małkowskiego w Centrum Zarządzania Światem przy ulicy Okrzei 26 w Warszawie. Wystawa jest dedykowana współczesnemu człowiekowi i jego drodze po bezkresnej przestrzeni świata. Odrealnione pejzaże z motywami kul i ludzkich profili pokazują nasze codzienne wyobrażenia o otaczającej nas rzeczywistości. Małkowski uważa, że ludzkie dążenia i pragnienia są pełne deformacji - "jeżeli spojrzeć na niego (człowieka) od strony psychicznej, jest wypadkową różnych osobowości i dopiero z tego kształtuje się jednostkowa indywidualność" - fragment wypowiedzi Małkowskiego dla pisma "Razem" nr.40 z 1977. Artysta wychodzi w swoich kompozycjach na spotkanie ludziom, którzy krocząc po bruku minionych pokoleń, budują przyszłą rzeczywistość. Sferyczne kule są symbolem nowych idei i wartości jakie mogą zaistnieć w przyszłości.

 

Po zakończeniu wystawy odbędzie się aukcja charytatywna jednego z obrazów, do udziału w której wszystkich gorąco zachęcamy. Połowa dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi, którego główną misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu i marginalizacji osób dotkniętych trudną sytuacją życiową, m. in. niesienie pomocy bezdomnym i niepełnosprawnym.